Mutluluk Çubuğu Ve Sertleşme Sorunu Hakkında Her Şey

Mutluluk çubuğu, sertleşme sorunu olan erkeklerin ereksiyon olmasını sağlamak için penisin içine yerleştirilen cihazlardır. Sertleşme sorunu için diğer tedaviler başarısız olduktan sonra genellikle mutluluk çubuğu önerilir.

İki ana mutluluk çubuğu türü vardır: yarı sert ve şişirilebilir. Her mutluluk çubuğu türü farklı çalışır ve çeşitli artıları ile eksileri vardır. Mutluluk çubuğu takılması cerrahi yöntem gerektirir. Mutluluk çubuğu türü belirlenmeden önce, kullanım farklılıkları ve kullanım kolaylığı dahil olmak üzere çeşitli konulardaki avantajları  anladığınızdan emin olmalısınız.

Çoğu erkek için, sertleşme sorunu, ilaçlarla veya bir penis emici vakum daraltma pompası kullanılarak başarılı bir şekilde tedavi edilemez. Diğer tedavilere de aday değilseniz yahut diğer yöntemler vasıtası ile cinsel faaliyet için yeterli sertleşmeyi sağlayamıyorsanız, mutluluk çubuğu sizin için tek ve en kesin çözüm olacaktır. Mutluluk çubuğu, penis üzerinde yara yada farklı bir ize neden olmadan kolaylıkla takılabilir. Ayrıca penis eğriliğinin neden olduğu, ağrılı ereksiyonlara ve cinsel aktivitelere (Peyronie hastalığı) yol açan ciddi rahatsızlıkları onarmak için de kullanılabilir.

Hangi Durumlarda Kullanılır?

Durumsal, bir ilişki bozukluğunun sonucu olmayan veya yapısal olarak geri döndürülemez sertleşme sorunu, idrar yolu ve üriner sistem enfeksiyonu gibi bir enfeksiyona yol açmaz. İyi kontrol edilmeyen diyabet gibi ciddi sağlık sorunları hatta felç durumları dahil her türlü sertleşme sorunu için mutluluk çubuğu tercihi uygundur.

Penis implantları erkeklerin ereksiyon olmasına izin verirken, bu durumun en doğal faydası olan cinsel istek veya hissi artırdığını sakın unutmayın. Çoğu mutluluk çubuğu, penisinizi ameliyat sırasında doğal erekte boyutlarına yakın ölçülere ulaştırır. Neticede, ereksiyon halindeki penisiniz gençlik yıllarınızdaki kadar uzun ve kalın olabilir.

Başlangıçta doktorunuzla veya bir ürologla sertleşme sorunu tedavisi olan mutluluk çubuğu hakkında konuşacaksınız. Ziyaretiniz sırasında doktorunuz muhtemelen size sorular soracaktır. Tıbbi geçmişinize göz atın. Özellikle sertleşme sorunu ile ilgili deneyiminizle ilgili soruları yanıtlamaya hazır olun. Son zamanlarda kullandığınız veya yakın zaman önce bıraktığınız ilaçlar ve geçmiş dönemde geçirdiğiniz ameliyatlar hakkında konuşun.

Fiziksel Muayene Yaptırın

Mutluluk çubuğu sizin için en iyi seçenek olduğundan emin olmak için doktorunuz tam bir ürolojik muayeneyi kapsamak üzere fiziksel bir muayene yapacaktır. Doktorunuz sertleşme sorununun varlığını ve doğasını doğrulayacak ve rahatsızlığınızın başka bir şekilde tedavi edilemeyeceğinden emin olacaktır.

Ayrıca, mutluluk çubuğu ameliyatının komplikasyonlara neden olma ihtimalinin herhangi bir nedeni olup olmadığını belirlemeye çalışacaktır. Bazı mutluluk çubuğu çeşitleri diğerlerinden daha fazla el becerisi gerektirdiğinden, doktorunuz ellerinizi kullanma yeteneğinizi de inceleyecektir.

Beklentilerinizi Tartışın

Prosedürün neleri içerdiğini ve size en uygun mutluluk çubuğu türünü anladığınızdan emin olun. Prosedürün kalıcı ve geri döndürülemez olarak kabul edildiğini bilmek de önemlidir. Doktorunuz ayrıca olası komplikasyonlar dahil olmak üzere yararları ve riskleri açıklayacaktır. İdeal olarak, partnerinizi doktorunuzla görüşmeye dahil edeceksiniz. En önemlisi de hayatınızı değiştirecek ve yıllardır hayalini kurduğunuz cinsel yaşamı size sunacak olan bu kesin çözüm konusunda kararlı davranmanız olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *