گیاه دلربا سنجد

روز دیگر از دیدن عابری در حال سرقت گل از باغ من تعجب کردم. در عمل تعقیب شته ها در رشد گل رز منقطع ، نه چندان دور ، لحظه ای مسحور شدم. اما ، یادآوری کردارهای بد خودم در گذشته (و چه باغبانی تا زمانی که بهتر یاد نگیرد ، چیزی را نمی زند و قاپ نمی زند؟) ، من سریعاً به او پیشنهاد دادم از قیچی های من برای برش راحت تر استفاده کند. او نپذیرفت.

استیون بلیک از روش دیگری استفاده می کرد. وی در كتاب باغبان كامل خود كه در سال 1664 نوشته شد ، وی یك استفاده غیرمعمول از گیاهان علفی و مقاوم به نام الكامپان (Inula helenium) را پیشنهاد كرد: “برای انتقام از شخصی كه لاله های شما را می دزد ، انتقام گرفت” گل میخک گل میخک {نام قدیمی گیاهان گل میخک ، Dianthus plumarius} است که به مهمانی می دهد ، که از بوییدن آن خوشحال می شود و هنگامی که پودر را به سوراخ های بینی خود می کشد ، عطسه می کند تا زمانی که قطره قطره قطره قطره قطره شود.

من به جای اینکه ریشه ها را به پودر تبدیل کنم تا فریبنده های پررنگ گل را فریب دهم ، من طرفدار لذت بردن از این گیاه باستان برای شکوه جلوه بصری آن هستم – کار کمتر از اولین شاخه های آبنوس براق آن که در اواخر فوریه از گل زامفولیا زمین بیرون زده ، تا برگهای بزرگ و مبهم سبز مایل به خاکستری که از ساقه های پرپشت و پرپشت در بهار باز می شود ، تا شکل قهوه ای شبح وار آن در ماه نوامبر ، هر قطعه شایسته بررسی دقیق تر است.

همیشه یک گیاه جدید خریداری می شود ، هیجان و رمز و راز وجود دارد ، به خصوص اگر شما هیچ تصوری از گیاهان باستانی و ارزش آنها در تمام اعصار ندارید. من با شنیدن یک جریان ثابت اطلاعات جذاب از اهدا کننده آن در یک فروش گیاه ، تسلیم خرید گیاه خود شدم. فردی که مهارت فروش بالایی دارد ، تقریباً تمایلی به جدا شدن از آن نداشت. این واقعیت بود که این گیاه دارای استفاده های دارویی و آشپزی بود که در نهایت به تصمیم گیری کمک کرد. من خانواده را تغذیه می کردم و همه مریضی ها را از طریق باغ تهیه می کردم با هوک ، بودجه خود را تنش زدم و حتی بیشتر از آنچه که قصد داشتم گیاهان خریداری کردم.

اما ، من هرگز از خرید elecampane پشیمان نشده ام. گیاهان خاطرات را در خود نگه می دارند و ما را در طول قرون متصل می کنند ، و از نظر زیبایی شناختی قدرت زیادی دارند. هرچند در آن زمان ، چندان چشمگیر به نظر نمی رسید – چند ساقه خشک و برگ های بزرگ در یک گلدان یک گالنی. اما چهار پنج سال بعد ، بدون توجه زیاد من ، یک گیاه بلند ، زیبا و شکوفه و گل طلایی بیش از بقیه در پشت گلدان برج قرار گرفت.

بعداً ، نه چندان دور ، با انگیزه یکی از حالات باغبان خودجوش برای تقسیم و جابجایی گیاهان (حتماً یک روز بارانی بوده است ، زیرا این همیشه بهترین است) ، من عمیقاً حفاری کردم و سنجد را بیرون کشیدم تا به او یک موقعیت اقتدار در انتهای یک مسیر اکنون من می توانم گیاه کامل را ببینم ، و همچنین در کنار آن ایستاده ام تا از برگهای عظیم ، و برگهای شبیه سنجاق که مطمئناً الهام بخش بسیاری از صنعتگران در طول قرن ها بوده است. آنها به خودی خود زیور آلات زنده هستند. بعلاوه ، با رو در رو در یک مکان جادار ، اکنون برای اولین بار منظور متخصصان هنگام مراجعه به “یک گیاه معماری قوی” را درک می کنم. سنجد ، یکی از بزرگترین گیاهان علفی ، ایستاده و آزاد است و به اندازه یک مجسمه گران قیمت ، تأثیرگذار است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *